Kurumsal

Kurumsal | Ateşbey Zeytinyağları Seferihisar İzmir

Ateşbey Zeytinyağları işletmemiz 1969 yılında taşbaskı sisteminde Mehmet Zeybekoğlu tarafından Beyler Köyü Seferihisar'da ticaret hayatına merhaba demiştir. Çalışkanlığı, atikliği ve titizliği ile ön plana çıkan Mehmet ZEYBEKOĞLU, köy halkı tarafından ATEŞ olarak lakaplandırılmıştır. Hala daha günümüzde de ATEŞ Mehmet olarak anılmaktadır. Ateşbey Zeytinyağları işletmemiz 1984 yılına kadar Ateş Mehmet tarafından işletilmiştir. 
1984 yılından sonra işletmemiz ikinci kuşağa devredilmiştir. Aynı sistemde yani taş baskı olarak 2006 yılına kadar çalıştırılmıştır. 
2006 yılında işletmemiz, daha modern ve hijyen şartları daha iyi olan kontinü sisteme geçmiştir. 
Firmamız, 2007 yılında kurucusu ATEŞBEY Mehmet'in lakabı ve Beyler Köyünün "BEY" ini birleştirip Türk Patent Enstitüsü'nden "ATEŞBEY" markasını tescil ettirmiştir. 
Patent alındıktan sonra 2011 yılında, işletme 3. kuşağa devredilmiştir. 2012 yılının Nisan ayı itibari ile de "ATEŞBEY ZEYTİNYAĞLARI" ünvanı ile piyasaya çıkmıştır. 
Firmamızın ürünleri, Seferihisar'ın Beyler Köyü'nün susuz arazilerinde yetişen ve özenle toplanan zeytinlerden imal edilmektedir. 
Ateşbey Zeytinyağları olarak temel hedefimiz, Zeytinyağı sektöründe kalıcı olabilmek için piyasaya kaliteli ürünler sunmaktır. 
Sloganımız; Adresimiz zeytinyağı yemek istiyorum ama güvenemiyorum diyenlerin adresidir. 
Zeytinyağlarımız Naturel Sızma Soğuk Sıkım, Naturel Sızma ve  Naturel Birinci olarak üretilip satılmaktadır. Zeytinyağımızın rengi altın sarısıdır. Rengin altın sarısı olma sebebi ise; zeytinlerin susuz arazide yetişmesi ve tam olgunlaştığında yani siyahlaştığında sıkılmasından dolayıdır.